Herní tablet Nvidia Shield se 192jádrovým čipem dorazí do ČR v září

Cena herního tabletu bude na českém trhu začínat na 800 Kč, k dispozici by zde měl být od začátku září.

Herní tablet Nvidia Shield se 192jádrovým čipem dorazí do ČR v záříOvladač pro Nvidia Shield Tablet
Zdroj: Nvidia Ovladač pro Nvidia Shield Tablet
Zdroj: Nvidia

Druhé herní zařízení společnosti Nvidia bude dostupné v USA a Kanadě od 29. 7., do Evropy se má dostat 14. 8. V ČR by mělo být dostupné nejpozději v září. Koncová cena se bude začínat zhruba na 8 000 Kč s DPH.

Shield Tablet je poslední snahou společnosti Nvidia získat podíl na lukrativním trhu gamingu. Výrobce uvádí, že tablet v grafice překonává iPad Air a další Androidí tablety.

Ředitel Nvidie Matt Wuebbling uvedl, že zařízení bylo postaveno pro „miliony uživatelů tabletů“, kteří chtějí silné herní funkcionality.

Hry na Androidu se silně rozšířily a tvoří 90 % výnosů obchodu Google Play, dodal Wuebbling.

Tablet je vybaven nejnovějším 32-bitovým procesorem Tegra K1, který má 192 grafických jader. Jeho mikroarchitektura Kepler je použita také pro zrychlení grafiky a dalších výpočtů druhého nejrychlejšího superpočítače na světě – Titanu.

Rozlišení osmipalcového displeje tabletu činí 1920 na 1200 pixelů. Tablet lze spárovat až se čtyřmi ovládacími zařízeními, které budou prodávány samostatně za 59 dolarů (v USA). S TV bude možné tablet propojit přes HDMI konektor.

Tablet má poskytnout až 10 hodin výdrže na baterii. Je 9,2 mm silný a váží 390 gramů. Na jzadní straně jeho obalu je vyklápěcí stojánek.

Prostřednictvím aplikace Shield Hub bude v tabletu k dispozici kolem 400 her. Zhruba 11 jich bude využívat výhod grafických jader procesoru K1, přičemž další herní tituly jsou podle Nvidie na cestě.

Funkce zvaná GameStream umožní uživatelům do tabletu bezdrátově streamovat hry běžící v PC. K jejímu využití je potřeba nejnovějších grafických karet řady GeForce GTX 6xx a vyšších.

Podobně jako na Xbox One a PlayStation 4 budou uživatelé moci spouště hry prostřednictvím vzdálených a cloudových služeb.

Tablet bude k dispozici s Wi-Fi modulem a volitelně s LTE konektivitou. K dispozici bude až 32 GB úložné kapacity, 5MPx fotoaparát na přední a zadní straně a micro-USB a micro-SIM slot.

Po přenosné konzoli Nvidia Shield s pětipalcovým odklápěcím displejem jde o druhou konzoli tohoto výrobce.

Zdroj: IDG News Service
Galerie

Úvodní foto: Nvidia

Komentáře