Hana Součková je novou generální ředitelkou SAP ČR

Společnost SAP jmenovala na pozici generální ředitelky české obchodní pobočky Hanu Součkovou.

Hana Součková je novou generální ředitelkou SAP ČRHana Součková nahrazuje prozatímního ředitele Klause Sickingera, který na pozici dočasně nastoupil po odchodu Romana Knapa.

Ve společnosti SAP působí Hana Součková od roku 2014. Zastávala lokální i regionální manažerské pozice. 

Před čtyřmi lety nastoupila na pozici ředitelky českého a slovenského oddělení podpory obchodu (pre-sales). To od začátku směřovala k úzké spolupráci s obchodním i marketingovým týmem.

Od března 2016 měla navíc na starosti rozvoj vzdělávacích programů pro obchodní tým v rámci regionu střední a východní Evropy (CEE).

Od července 2017 převzala vedení pre-sales oddělení pro region CEE. V SAP ČR je nyní zodpovědná za celý tým i za obchodní výsledky české pobočky.  

V předchozích letech SAP uvedl nový SAP HANA (vč. S/4HANA a C/4HANA), SAP Leonardo a obecně rozšířil cloudové portfolio.

Mojí osobní prioritou je přinášet tyto inovace na český trh a nadále prohlubovat dlouhodobou obchodní spolupráci s našimi zákazníky a partnery,“uvedla v oznámení nová generální ředitelka SAP ČR.

Před příchodem do SAP pracovala Hana Součková ve společnostech Ness Czech, Ness Europe, APP nebo Scala, kde zastávala marketingové a obchodní manažerské pozice.

Vystudovala obor Ekonomika a řízení ve stavebnictví na Stavební fakultě ČVUT a na Českém institutu pro marketing získala certifikace CIMA-A a CIMA-B. Ve volném čase ráda sportuje, věnuje se také organizaci dětských cyklistických závodů.

SAP zároveň představil nové vedení na regionální úrovni, generálním ředitelem SAP pro region střední a východní Evropy se stal Rudi Richter, který nahradil Simona Kalužu.

Ten se přesunul do vedení obchodního týmu pro region EMEA sever. Rudi Richter je v SAP již 11 let, zastával mimo jiné pozici generálního ředitele SAP Rakousko.

Zdroj: SAP
Úvodní foto: SAP

Komentáře