GTDC: Obrat evropské IT distribuce se v prvním kvartálu zvýšil o 12 %

Evropský distribuční trh roste podle organizace GTDC rychleji než ten americký. Velký podíl na tom má mít nová podoba spolupráce distributorů s výrobci a také širší nabídka služeb, která jde daleko nad rámec tradičního přeprodeje zboží.

GTDC: Obrat evropské IT distribuce se v prvním kvartálu zvýšil o 12 %Organizace Global Technology Distribution Council (GTDC) uvedla, že evropská IT distribuce zaznamenala v prvním kvartálu 2017 meziroční nárůst obratu o 12 %, čímž z hlediska tempa růstu překonala trh v USA.

Zatímco v roce 2016 vykazovaly některé klíčové trhy klesající tendenci, do nového roku vstoupila Evropa velmi silně. Španělsko hlásí tůst o 13 %, Portugalsko o 19 %, Francie o 4 %, Belgie o 12 %, Německo o 7 %, Norsko o 16 % a Spojené království o 12 %.

Za těmito výsledky podle GTDC stojí především role vztahů mezi výrobci a distributory. Velkoobchodníci podle organizace opouštějí zastaralý model koupit-zabalit-prodat a začínají nabízet komplexní služby, které se dotýkají celého prodejního kanálu.

Nejžádanějšími službami distributorů jsou podle GTDC vytváření poptávky, poskytování školení a vyvíjení řešení. Distributoři vždy sloužili jako kanál mezi výrobcem a resellerem, nyní jím však kromě produktů stále častěji proudí i know-how.

Úžasná integrace mezi distributory a výrobci posunula odvětví směrem k nižším skladovým zásobám a zároveň vyšší míře odbytu. To s sebou přináší vyšší účinnost a také vyšší zisk,“ uvedl CEO oraganizace Tim Curran.

Curran však současně dodal, že výrobci a poskytovatelé řešení zatím nevyužívají potenciálu služeb distributorů v plné míře. Ti přitom disponují řadou cenných zkušeností, zejména v oblasti cloudových řešení, což může partnerům pomoci zaplnit mezery ve vlastním vzdělání.

Zdroj: Channel Pro
Úvodní foto: © maxoido - Fotolia.com

Komentáře