Googlem vlastněný Nest kupuje výrobce domácích kamer Dropcam

Nest rozšiřuje své portfolio domácích monitorovacích zařízení. Data zákazníků novému majiteli neposkytne.

Googlem vlastněný Nest kupuje výrobce domácích kamer DropcamGooglem vlastněná společnost Nest, která vyrábí termostaty a detektory kouře připojené k internetu, oznámila, že provede akcizici společnosti Dropcam, výrobce domácích bezpečnostních kamer. Kontrakt v hodnotě 555 milionů dolarů umožní Nestu rozšířit své portfolio zařízení pro bezpečnost domácností. Nest má v plánu do budoucna zajistit jejich bližší vzájemnou propojenost.

Dropcam vyrábí kamery, které skrze Wi-Fi připojení umožňují uživatelům monitorovat své domácnosti. Aplikace pro iOS a Android umožňuje zasílat upozornění o pohybu nebo zvucích na mobilní zařízení uživatele.

V dohledné době se budou produkty Dropcamu nadále prodávat a stávajícím zákazníkům společnosti zůstanou jejich uživatelské účty.

Akvizice vzbudila otázky týkající se soukromí. Již termostaty a detektory Nestu jsou vytvořeny tak, aby se postupně učily zvyky svých majitelů a přispívaly tak k šetření energie. Díky připojení k internetu jsou dálkově ovladatelné. To však není nic proti kamerám snímajícím obraz a zvuk.

Dropcam snad i proto v tiskovém prohlášení uklidňoval zákazníky, že podle firemní politiky nesmí být citlivá data poskytnuta třetí straně bez zákazníkova souhlasu, Google nevyjímaje.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Nest, Dropcam

Komentáře