Google údajně připravuje samostatné řešení pro virtuální realitu

Společnost údajně připravuje náhlavní soupravu, která nebude vyžadovat propojení s telefonem nebo počítačem. K tomuto závěru vede (kromě svědectví anonymních zdrojů) několik indicií, především prohloubení partnerství Googlu a společnosti Movidius.

Google údajně připravuje samostatné řešení pro virtuální realituSpolečnost Google podle serveru Wall Street Journalpracuje na řešení pro virtuální realitu (VR), které bude samostatné a pro své fungování nebude vyžadovat propojení s chytrým telefonem (jako Samsung Gear VR) nebo výkonným počítačem (jako Oculus Rift).

Google kvůli nové náhlavní soupravě údajně spolupracuje se společnosti Movidius, která se specializuje na strojové vidění a se kterou Google již dříve pracoval na zařízeních platformy Tango využívající kamery pro digitalizaci svého prostředí,

Samotný Movidius se již dříve chlubil energetickou úsporností svých čipů pro sledování pohybu a jejich využití v na dalších zařízeních nezávislé sadě pro VR by tudíž dávalo smysl. Obě firmy navíc nedávno oznámily prohloubení svého partnerství.

Vývoj této náhlavní soupravy má být oddělený od údajně chystaného nástupce brýli Google Cardboard, který má fungovat ve spolupráci s chytrým telefonem. Google má současně pracovat na speciální verzi Androidu optimalizované pro VR.

Zatímco „Cardboard 2.0“ a „Android VR“ by mohly být představeny již na květnové vývojářské konferenci Google I/O, chystaný samostatný headset se má zatím nacházet v rané fázi vývoje. Představen může být letos, během příštích let, ale možná také nikdy.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © VRD - Fotolia.com

Komentáře