Google spouští nová cloudová datacentra, snižuje ceny a nabízí výrazné slevy

Při příležitosti spuštění nových cloudových regionů v USA, Kanadě a Nizozemsku představil Google službu Committed Use poskytující výraznou slevu v případě, že se zákazník zaváže minimálně na rok používat určitý objem výpočetní kapacity. Zároveň se mírně snížily obecné poplatky za virtuální stroje.

Google spouští nová cloudová datacentra, snižuje ceny a nabízí výrazné slevySpolečnost Google oznámila spuštění tří nových cloudových datacenter, které doplní jeho dosavadních 14 globálních regionů. Konkrétně půjde o nová centra v Kalifornii, Kanadě a Nizozemsku, přičemž nové lokace v Kanadě a Evropě pomohou Googlu vyhovět tamním pravidlům pro ochranu dat.

Google kromě toho představil možnost získat až 57% slevu na cloudové výpočetní služby, pokud si zákazník předplatí konkrétní počet jader a objem paměti. Jedinou podmínkou je, že se zákazník zaváže na roční, případně tříleté období.

Tento krok je dalším výstřelem v trvající cenové válce s Amazonem a Microsoftem. Nabídka se částečně podobá službě Convertible Reserved Instance od Amazonu, která umožňuje předplatit si určitý druh instance a v případě potřeby přejít na jiný.

Google však jde dál a jeho služba Committed Use zákazníka neváže k žádné konkrétní instanci, respektive k žádné předem definované velikosti. Zákazník bude naopak mít svobodu vybrat si takový objem výpočetní kapacity, který bude vyhovovat jeho potřebám.

Slevy v rámci služby Commited Use se nevylučují s programem Sustained Use, který zákazníky odměňuje za věrnost a jehož bonusy se zvyšují podle toho, jak dlouho zákazník využívá cloudovou platformu Googlu. Společnost zároveň obecně snížila ceny virtuálních strojů o 5 až 8 % v závislosti na konkrétním regionu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře