Google propojí Android a Chrome OS, tytéž aplikace poběží na obou systémech

Uživatelé notebooků se systémem Chrome OS se do půl roku mohou těšit na aktualizaci, která jim dovolí spouštět prakticky libovolnou aplikaci pro Android. Jedinou podmínkou bude odpovídající hardware.

Google propojí Android a Chrome OS, tytéž aplikace poběží na obou systémechGoogle na své vývojářské konferenci Google I/O oznámil, že rozšíří možnosti používání chromebooků (počítačů běžících na operačním systému Chrome OS) tím, že jim zpřístupní aplikace z on-line tržiště Google Play. Ty byly dosud dostupné pouze uživatelům zařízení s Androidem.

Firma tím vyřeší dosavadní problém s nedostatkem aplikací pro Chrome OS, který cílí na uživatele z oblasti vzdělávacích institucí a podniků. Android na chromeboocích poběží v kontejneru a Google uvádí, že k dispozici bude vždy nejnovější verze systému s nejnovějšími bezpečnostními aktualizacemi.

Chromebooky už zaznamenaly úspěch v podnikovém prostředí, ale chyběla jim kompatibilita aplikací. Tato aktualizace poskytne školám i podnikům aplikace, které chtějí, aniž by je museli vývojáři upravovat pro dva oddělené systémy,“ uvedl Rajen Seth, ředitel produktového managementu pro Android a Chrome.

Google dále slibuje například možnost synchronizace souborů napříč oběma systémy, možnost spouštět androidí aplikace v oknech s volitelnou velikostí nebo zobrazování notifikací z Androidu a rámci Chrome OS.

Google se tak vydal cestou kompatibility napříč platformami spojující svět mobilních zařízení a počítačů. Jde o podobný model, o jaký se pokouší Microsoft se svými univerzálními aplikacemi v rámci Windows 10.

Chrome OS by měl po aktualizaci dokázat spustit prakticky jakoukoliv aplikaci pro Android, dovolí-li to hardwarová výbava příslušného zařízení. Ke zpřístupnění aplikací napříč oběma platformami by mělo dojít během letošního podzimu.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Asus

Komentáře