Google představil dvoje chytré hodinky s operačním systémem Android Wear

Na trhu se objeví chytré hodinky LG G a Samsung Gear Live, první zařízení disponující operačním systémem Android Wear.

Google představil dvoje chytré hodinky s operačním systémem Android WearGoogle na své konference Google I/O vstoupil na trh chytrých hodinek prostřednictvím zařízení LG G a Samsung Gear Live, poháněných operačním systémem Android Wear, což je Android speciálně upravený pro nositelnou elektroniku.

Obě nová zařízení mají obdélníkový displej. Google však zároveň s nimi představil hodinky Moto 360, které mají přijít na trh koncem léta. Ty již mají dispej kulatý jako skutečné hodinky.

Úkolem Android Wear je zobrazovat na malém displeji stručné důležité informace, místo aby se na něj pokoušel dostat celý obsah. Ovládání spočívá v rychlých dotycích a hlasových povelech.

Google hodinky vidí jako součást ekosystému vzájemné propojených zařízení, mezi něž patří nejen nositelná elektronika a chytré telefony, ale i tablety nebo například auta.

Uživatelé žijí ve světě mnoha displejů a my chceme přinést hladké propojení všech jejich zařízení,“ uvedl Sundar Pichai, víceprezident Googlu pro Android, Chrome a Google apps.

Google zároveň volně zpřístupnil kompletní sadu vývojářských nástrojů (SKD) pro Android Wear.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře