Google potvrdil, že půjde nakupovat přes jeho vyhledávač

Nákupní tlačítko přímo ve výsledcích vyhledávání přivede uživatele na produktovou stránku, kde najde informace, recenze a „pokladu“.

Google potvrdil, že půjde nakupovat přes jeho vyhledávačGoogle oznámil, že spustí službu, která uživatelům umožní nakupovat zboží přímo ve výsledcích vyhledávání na mobilních zařízeních. Potvrdil tak informace, které nedávno přinesl Wall Street Journal (psali jsme zde).

Konkrétní podoba služby bude následující: pokud uživatel vyhledá určité zboží, zobrazí se mu, tak jako teď, seznam výsledků společně s několika reklamami. U těch se však nově objeví tlačítko „Buy on Google“ („Kup na Googlu“).

Tento odkaz povede na speciální produktovou stránku provozovanou Googlem, kde uživatel najde k danému zboží informace a recenze, a samozřejmě také pole pro zadání platebních údajů a adresy pro doručení.

Google novinku zatím testuje za účasti omezeného počtu prodejců. Po uvedení do ostrého provozu může služba Googlu pomoci udržet tempo se světem, ve kterém uživatelé tráví čím dál více času u chytrých telefonů a mobilních aplikací na úkor tradičních PC.

Zároveň jde o reakci na kroky konkurence. Nástroje pro propagaci zboží a jeho nákup zavedl Facebook, zavedl je Twitter a zavedl je i Pinterest a další komunitní weby. Google dále uvedl, že jeho služba Google Now začne uživatele upozorňovat na prodejny v jejich okolí.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře