Google otevírá varšavské centrum Google Cloud pro středoevropské zákazníky

Region Google Cloudu ve Varšavě pomůže zákazníkům Googlu primárně v regionu CEE vyvíjet aplikace pro zákazníky s velmi vysokou odezvou a přizpůsobit se novým požadavkům a způsobům práce.

Google otevírá varšavské centrum Google Cloud pro středoevropské zákazníkySpolečnost Google oznámila otevření prvního centra zpracování dat pro Google Cloud v regionu střední a východní Evropy. Nový hub ve Varšavě bude obsluhovat zákazníky z Polska, České republiky, Slovenska a dalších zemí oblasti CEE.

Centrum Google Cloudu ve Varšavě je vůbec první datové centrum poskytovatele veřejného cloudu v regionu. Pro české firmy se podle Googlu bude jednat o dosud nejbližší cloudové centrum se zákaznickou podporou pro tento region.

Nový region ve Varšavě se připojí ke stávajícím 24 regionům Google Cloudu propojeným prostřednictvím výkonné sítě. Zákazníkům v regionu pomůže s chytřejší správou dat nebo rychlejším nasazením služeb a procesů.

Technologický gigant uvádí, že oblast vybrána s ohledem na nejlepší možnou dostupnost. Spolu s regionem se otevírají tři na sobě nezávislé zóny dostupnosti kvůli zajištění větší ochrany proti výpadku služeb.

Firmy v Česku se v případě potřeby mohou obracet také buď na lokální obchodní tým Google Cloudu, širokou partnerskou síť či na nedávno otevřené první expertní centrum zaměřené na cloudové služby od Googlu v Praze, za nímž stojí společnost Actum Digital.

Zdroj: Google

Úvodní foto: Google

Komentáře