Google kupuje tým HTC zodpovědný za vývoj telefonů Pixel

Dlouholetá spolupráce obou výrobců vyvrcholila převzetím přibližně 2 000 zaměstnanců HTC, kteří pracovali na vývoji chytrých telefonů Pixel. Google bude tuto řadu nově vyvíjet sám, zřejmě v úzkém propojení s vývojem operačního systému Android.

Google kupuje tým HTC zodpovědný za vývoj telefonů PixelSpolečnost Google před čtyřmi lety opustila segment chytrých telefonů, když kývla na prodej někdejší Motoroly Lenovu, ale nyní se do něj nenápadně vrací prostřednictvím nově uzavřené dohody se společností HTC.

Za částku 1,1 miliardy dolarů Google získá přibližně dva tisíce zaměstnanců HTC, kteří pracovali na vývoji telefonů řady Pixel. Součástí smlouvy je také nevýhradní licence na duševní vlastnictví HTC.

Převzetí vývojářů HTC je vyústěním dlouholeté spolupráce obou společností. HTC od počátku podporovalo koncept operačního systému Android a v průběhu let mu Google svěřoval vývoj telefonů řady Nexus a později také Pixel.

Google si bude muset stále najímat externí partnery na samotnou výrobu nových telefonů, ale vývoj bude nově mít přímo ve svých rukou, což svědčí o potřebě užšího propojení Androidu s hardwarem.

Dohoda neznamená, že by se HTC zcela stáhlo z trhu. Výrobce bude pracovat na vývoji nové generace vlastních chytrých telefonů a samozřejmě také rozvíjet sadu HTC Vive pro virtuální realitu.

K definitivnímu uzavření dohody by mělo dojít počátkem roku 2018 poté, co projde obyklými schvalovacími procesy a odsouhlasí ji regulační orgány.

Zdroj: HTC, IDG News Service

Úvodní foto: HTC

Komentáře