Google kupuje společnost Velostrata a její technologie pro cloudovou migraci

Technologie od Velostraty by měly obohatit Google Cloud o nástroje pro snadný přesun virtualizovaných úloh mezi datacentrem zákazníka a platformou včetně jejich separace od úložiště.

Google kupuje společnost Velostrata a její technologie pro cloudovou migraciSpolečnost Google oznámila, že převezme izraelskou firmu Velostrata a její technologie pro cloudovou migraci. Platforma Google Cloud má díky této akvizici získat schopnost snadněji přesouvat pracovní úlohy do cloudu nebo zpět.

Google uvádí, že zákazníci budou moci velmi jednoduše přesouvat úlohy běžící na virtuálních strojích z vlastního datacentra do cloudu (a nebo opačným směrem), oddělit je od úložiště aniž by došlo k poklesu výkonu a nastavit, kde se mají nacházet data.

Technologie od Velostraty by měly rozšířit portfolio nástrojů v nabídce Google Cloud. Díky své flexibilitě by měly podnikovým zákazníkům usnadnit přechod na cloudový model a poskytnout jim jistotu skrze absolutní kontrolu nad umístěním úloh a dat.

Google ani Velostrata nezveřejnily hodnotu akvizice, očekávaný termín jejího dokončení ani konkrétní formu spojení či integrace.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: kras99 @ Fotolia.com

Komentáře