Google kupuje Orbiteru a její nástroje pro podporu prodeje cloudového softwaru

Akvizice ukazuje na odhodlání Googlu podporovat klienty používající nejen jeho, ale také konkurenční cloudové platformy. Podle analytiků je to známkou toho, že Google vsadil na budování celého ekosystému, nikoliv pouze svého vlastního prostředí.

Google kupuje Orbiteru a její nástroje pro podporu prodeje cloudového softwaruGoogle se rozhodl akvírovat startup Orbitera, který vyvíjí nástroje, jež mají výrobcům softwaru usnadnit prodej cloudových řešení v komerční sféře. Tyto nástroje pomáhají nasazovat a spravovat cloudové aplikace a automaticky i vyúčtovávat jejich použití.

Jednou z klíčových vlastností řešení od Orbitery je skutečnost, že podnikům umožňuje, aby si nabízený software vyzkoušely. Výrobci si mohou vytvořit profily se zkušebními verzemi svých produktů, které se pak na přání klienta automaticky spustí na vybrané cloudové platformě.

Ano, čtete dobře. Orbitera momentálně podporuje spouštění aplikací v prostředí Microsoft Azure a Amazon Web Services, ale ne na Google Cloud Platform. A zatímco to první se po akvizici zřejmě změní, to první ne.

Google totiž oznámil, že chce podporovat podniky, jež používají cloudový software na více platformách. To je poněkud odlišný přístup od Amazonu nebo Microsoftu, které sice také nabízejí určitou formu multicloudové podpory, ale jejich marketing zároveň přesvědčuje zákazníky, aby přijali jejich platformu jako standard.

Google se velmi usilovně snaží získat důvěru podniků v oblasti cloudu. Tímto krokem zřejmě vsadil na budování ekosystému, což je skvělý způsob, jak zvýšit zapojení komunity uživatelů a využívání cloudových služeb,“ uvedl analytik IDC Al Hilwa.

Nezbývá než počkat, co přesně chce Google s Orbiterou provést a jakým způsobem využije její nástroje. Nutno dodat, že vzhledem k tomu, že Orbitera nevyžaduje, aby zákazník pracoval s Google Cloud Platform, nemusí mít tato akvizice žádný vliv na počet cloudových klientů Googlu.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře