Google kupuje Looker, za analytickou softwarovou firmu dá 2,6 miliardy dolarů

Google chce rozšiřovat svůj analytický nástroj Google Cloud BigQuery. S tím mu má pomoci společnost Looker, která se zabývá analýzou velkých dat.

Google kupuje Looker, za analytickou softwarovou firmu dá 2,6 miliardy dolarůSpolečnost Google oznámila, že se chystá převzít Looker, soukromou společnost zabývající se analýzou velkých dat. Obchod v hodnotě 2,6 miliardy dolarů je první významnou akvizicí nového generálního ředitele Google Cloudu Thomase Kuriana.

Divize cloud computingu společnosti Google je co do tržeb z pronájmu infrastruktury a dalších výpočetních nástrojů třetím největším globálním poskytovatelem cloudových služeb, daleko za vedoucím Amazon Web Services a druhým Microsoftem.

Google ovšem vidí velký potenciál v Google Cloud BigQuery, nástroji pro správu rozsáhlých datových souborů. Od získání Lookeru, jenž se zabývá podobnou oblastí podnikání, si Kurian slibuje rozšíření možností nástroje.

Smlouva rovněž naplňuje Kurianův plán lákat zákazníky na specializovaný software, jelikož konkurenční společnosti se orientují spíše na obecnější nástroje.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře