Google Cloud kupuje Cornerstone, chce usnadnit migraci z mainframů do cloudu

Nizozemská společnost Cornerstone Technology se zaměřuje na migraci z mainframů. Její technologie by se v blízké době měly stát klíčovými prvky řešení Google Cloudu pro modernizaci infrastruktury.

Google Cloud kupuje Cornerstone, chce usnadnit migraci z mainframů do clouduSpolečnost Google Cloud získala za neupřesněnou částku Cornerstone Technology, specialistu na migraci z mainframů do cloudu. Technologie Cornerstonu by v budoucnu měla být klíčovým prvkem migračních řešení Google Cloudu.

Cornerstone přináší do našeho portfolia produktů a služeb, jež pomáhají zákazníkům modernizovat infrastrukturu a aplikace, celou řadu cenných zkušeností,“ uvedl Howard Weale, ředitel transformace v Google Cloud.

Mezi konkrétní silné stránky Cornerstonu dle Googlu patří například flexibilita převodu v rámci přípravy podnikových aplikací pro moderní prostředí – schopnost převést jakýkoli jazyk do jakéhokoli jiného jazyka či jakékoli databáze do jakékoli jiné databáze.

Další výhodou je schopnost provádět automatizovanou migraci dat, kterou mohou společnosti využívat k přesunu svých mainframových dat, nebo schopnost provádět hloubkové hodnocení kompletního mainframového prostředí podniků.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře