Google Cloud do svého programu SaaS zařadil přes stovku nových partnerů

Nový program si klade za cíl partnerům zprostředkovávat příležitosti pro společný prodej. Nabídne rozšířenou technickou a marketingovou podporu či vylepšené služby pro snížení pracovní zátěže.

Google Cloud do svého programu SaaS zařadil přes stovku nových partnerůGoogle Cloud pokračuje v rozvoji cloudových služeb. Po říjnovém apelování na partnerský ekosystém, aby Googlu pomohl zaměřit se na pracovní zátěže, které zatím nebyly přesunuty do cloudu, představila vylepšení programu SaaS.

Organizace nyní oznámila, že během čtyř měsíců rozšířila svoji síť partnerů SaaS o více než stovku nových členů. Program softwaru jako služby tak nyní zahrnuje partnery ze čtyřicítky zemí z celého světa.

Vy prodáváte, my se postaráme o papírování

Nový program SaaS, jenž byl spuštěn v červenci tohoto roku, si za cíl zprostředkovávat příležitosti pro společný prodej a poskytovat rozšířenou technickou a marketingovou podporu. Partneři rovněž získají přístup k zákaznické základně výrobce.

Mezi další přínosy partnerského kanálu patří vylepšené služby pro snížení pracovní zátěže jako například fakturování či shromažďování tržeb.

Významnou novinkou v programu je komunikační služba fungující na principu drag-and-drop Upwire, která je navržená tak, aby firmám umožnila inovovat komunikační kanály bez potřeby nákupu nových softwarových řešení.

Hledá se specialista

Google Cloud v nedávné době rovněž zvýšil úrovně specializace napříč kanálem v pěti klíčových oblastech. Ty zahrnují bezpečnost, migraci do cloudu, služby založené na určování polohy, podnikovou spolupráci a vzdělávání.

Abychom zákazníkům usnadnili hledání specifického partnera, spustili jsme systém Specialisations. V rámci něj označujeme partnery s hlubokými odbornými znalostmi podloženými úspěchy v konkrétních oblastech,“ vysvětluje Nan Boden z Google Cloudu.

Výrobce v červenci uvedl, že do pěti nových specializačních oblastí zařadil devatenáct nových partnerů. Program v současné době čítá celkem devět různých specializací.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Montri - Fotolia.com

Komentáře