Google chce spojit práci a zábavu, kupuje Divide

Řešení společnosti Divide konsoliduje pracovní a soukromé aplikace na vlastních mobilních zařízeních zaměstnanců.

Google chce spojit práci a zábavu, kupuje DivideAkvizicí společnosti Divide, která vyvíjí software podporující model BYOD (Bring Your Own Device), může Google získat silnější pozici ve firemním segmentu.

Divide oznámila v pondělí, že byla akvírována Googlem a že její zaměstnanci se připojím týmu Androidu. Podmínky akvizice však nebyly zveřejněny a Google odmítl poskytnout další komentář.

Společnost Divide (dříve Enterpoid) zaujala Google již před nějakou dobou, za loňský rok do ní prostřednictvím fondů údajně investovala 12 milionů dolarů.

Aplikace Divide pro iOS a Android je postavena kolem mobilní platformy pro BYOD. Služba společnosti je navržena tak, aby umožnila zaměstnancům konsolidovat profesní a osobní aplikace na jejich vlastním zařízení tím, že šifruje podnikové aplikace a data.

Divide poskytuje bezplatnou základní verzi a službu za 60 dolarů ročně, která obsahuje nástroje pro správu.

Google Apps pro firmy již poskytují kastomizovatelné verze populárních služeb, jako jsou Gmail, Drive a Hangouts. S Divide by Google mohl poskytnout integraci s dalšími podnikovými aplikacemi.

V oblasti konsolidace Google čelí rostoucí konkurenci. Dropbox loni uvedl novou verzi svých firemních produktů, aby poskytl uživatelům v rámci stejné platformy oddělené schránky pro pracovní a soukromé soubory.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Divide

Komentáře