Google a Salesforce uzavřely strategické partnerství

Nově oznámené prohloubení spolupráce společností Google a Salesforce přinese na trh řadu integrovaných produktů a vzájemné propojení platforem s cílem nabídnout zákazníkům širší možnosti práce s údaji o zákaznících. Princip dohody je velmi podobný nedávno uzavřené alianci Microsoftu a Adobe.

Google a Salesforce uzavřely strategické partnerstvíSpolečnost Salesforce a Google oznámily uzavření vzájemné dohody o integraci, která reflektuje rozhodnutí Salesforce využít Google Cloud Platform jako základ pro svá softwarová řešení dodávaná formou služby (SaaS).

Salesforce chce zároveň propojit svou CRM platformu pro řízení vztahů se zákazníky se sadou G Suite a někteří jeho zákazníci se mohou těšit na bezplatnou roční licenci. Další zásadní součástí dohody je propojení CRM platformy Salesforce a analytické platformy Google Analytics 360.

Vzájemná propagace a integrace platforem

Salesforce bude v rámci dohody navíc propagovat Google jako preferovaného poskytovatele služeb veřejného cloudu a sadu G Suite coby preferované řešení pro produktivitu. Google bude na oplátku používat a propagovat Salesforce jako preferovaného poskytovatele CRM řešení.

Výsledkem tohoto partnerství má být výrazné rozšíření možností práce s údaji o zákaznících napříč platformami Salesforce Lightning, Quip, Gmail, Hangouts Meet, Google Calendar, Drive, Docs a Sheets, navíc podpořené analytickým enginem.

Vzniknout také mají nové integrované produkty, konkrétně Salesforce Connect with G Suite, Salesforce Lightning with Gmail, Salesforce Lightning with Google Sheets, Quip Live Apps with Google Drive and Google Calendar nebo Salesforce for Hangouts.

Nutno dodat, že oznámení přišlo poměrně nedlouho poté, co společnosti Microsoft a Adobe oznámily uzavření partnerství na velmi podobném principu, v rámci něhož dojde k vzájemnému doporučení a integraci různých nástrojů podporujících spolupráci v rámci podnikového IT.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Sergey Nivens - Fotolia.com

Komentáře