GoDaddy spouští veřejný cloud zaměřený na potřeby malých a středních podniků

Americký poskytovatel hostingu rozšířil svou nabídku o cloudovou platformu, se kterou chce konkurovat gigantům, jako jsou Microsoft nebo Amazon.

GoDaddy spouští veřejný cloud zaměřený na potřeby malých a středních podnikůAmerická společnost GoDaddy, poskytovatel webového hostingu, oznámila spuštění veřejného cloudu zaměřeného na malé a střední podniky. Služba bude využívat existující infrastrukturu společnosti a má vývojářům a podnikatelům pomoci připravovat, testovat a škálovat cloudová řešení.

Služba má ambici konkurovat Microsoft Azure nebo Amazon Web Services. Zákazníkům nabídne platební model s hodinovou sazbou a možnost nastavení měsíčního limitu, aby se zákazníci vyhnuli šoku při obdržení faktury.

Cloudové servery GoDaddy budou propojeny se současnými produkty společnosti a zákazníci budou mít možnost spravovat své existující domény a subdomény. Zároveň budou mít přístup ke knihovně API.

Služba je zatím dostupná 26 jazycích na 53 trzích  včetně Evropy, ale ČR a SR mezi ně zatím nepatří.

Generální ředitel GoDaddy pro hosting a bezpečnosti Jeff King se nechal slyšet, že společnost chce získat větší tržní podíl v segmentu malých a středních podniků, přičemž spuštění nové cloudové platformy představuje zásadní součást strategie, jak toho dosáhnout.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře