GLS rozšiřuje flotilu bezemisních vozidel o 14 elektrododávek

Modernizace přepravní flotily a zařazení elektrických vozidel je podle společnosti GLS jedním z řady opatření tzv. udržitelné logistiky.

GLS rozšiřuje flotilu bezemisních vozidel o 14 elektrododávekSpolečnost GLS oznámila, že v průběhu července rozšiřuje svůj vozový park v České republice. V přepravní síti společnosti přibude dalších 14 dodávek na elektrický pohon, přičemž první takováto dodávka byla nasazena na depu v Hulíně v únoru.

Nasazení elektrododávek je součástí programu GLS ThinkGreen a přispěje k omezení uhlíkové stopy přepravce. Celkem čtrnáct nových elektrododávek bude nasazených do každodenního provozu ve dvanácti městech České republiky.

Udržitelná logistika je pro GLS jednou z priorit, a proto postupně zavádíme do provozu i ověřené bezemisní dodávky či nákladní elektrokola a potřebnou infrastrukturu k jejich fungování,“ říká Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Využití elektrických vozidel je jedním z řady ekologických opatření. Kromě toho využíváme ekologická řešení i při stavbě či rekonstrukcích našich dep, jako je instalace fotovoltaických systémů, vytápění tepelným čerpadlem, používání dešťové vody apod.,“ dodává.

Zdroj: GLS

Úvodní foto: GLS

Komentáře