GLS posiluje přepravní síť, otevírá depo v Dobříči u Prahy

Balíkový přepravce otevřel nové depo na jihozápadě české metropole. To by v tomto regionu mělo posílit kapacity až o 30 % a zkrátit doručovací trasy o přibližně 15 %.

GLS posiluje přepravní síť, otevírá depo v Dobříči u PrahySpolečnost GLS oznámila, že posílila svoji přepravní síť na jihozápadním okraji Prahy. Již 27. depo GLS v České republice se nachází v Dobříči a vzniklo adaptací existujícího areálu. Do konce roku by přepravce měl otevřít alespoň jedno další depo.

Otevřením depa v Dobříči získává GLS další přepravní uzel balíkové logistiky na západě Prahy, který bude obsluhovat městskou část Praha 5 a okres Praha-západ. Díky novému logistickému areálu se kapacita sítě v regionu zvýší o 30 %. Jejím posílením se navíc zkrátí doručovací trasy i časy až o 15 %.

Přepravní objemy GLS v České republice neustále rostou. Aktuálně provozujeme již 27 dep a průběžně připravujeme otevírání dalších tak, abychom maximálně zkracovali nájezdy aut na tzv. poslední míli a šetřili životní prostředí,“ vysvětluje Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Díky depu v Dobříči nejen významně posílíme naši přepravní síť v regionu, ale dojde také k podstatnému zjednodušení doručovacích tras a našim zákazníkům tak budeme moci zásilky doručit v avizovaném čase ještě spolehlivěji,” doplňuje.

Zdroj: GLS

Úvodní foto: GLS

Komentáře