GLS posiluje přepravní síť, nový areál v Hradci Králové má odbavit dvojnásobek balíků

Začátkem dubna došlo k přestěhování depa GLS v Hradci Králové do nové lokality. Logistický areál podle společnosti odbaví dvojnásobek balíků a umožní též ekologičtější provoz.

GLS posiluje přepravní síť, nový areál v Hradci Králové má odbavit dvojnásobek balíkůBalíkový přepravce GLS oznámil posílení přepravní sítě v Královehradeckém kraji. Depo v Hradci Králové se na začátku dubna přestěhovalo do nových prostor, které vznikly adaptací brownfieldu a které podle firmy umožní i ekologičtější provoz.

Rekonstruované prostory dle GLS umožňují odbavit až dvojnásobné množství balíků a výrazně snížit dopravní zátěž ve městě. Nové depo disponuje čtyřmi rampami pro vykládku balíků a více než 30 místy pro nakládku dodávek s možností dalšího rozšíření.

Společnost se podle šéfa Pavla Včely rozhodla přestěhovat depo do větších prostor umístěných tak, aby se nejen snížil celkový nájezd kilometrů, ale došlo také ke snížení dopravní zátěže v samotném městě.

V areálu se též počítá s využitím zelené energie a provozem vozidel na alternativní pohon. „Ochrana životního prostředí je pro GLS jednou z priorit. Proto usilujeme, aby byly ekologické aspekty zahrnuty do nových výstaveb, rekonstrukcí i rozšíření stávajících budov,“ popisuje Včera.

Nové prostory depa v Hradci Králové podle něj budou využívat solární energii, samozřejmostí je i postupné zařazení elektrododávek, případně elektrokol do procesu doručování v centru města.

Zdroj: GLS

Úvodní foto: GLS

Komentáře