GLS otevřelo dvě nová depa a navyšuje kapacitu o 30 %

Přepravní společnost GLS v červenci zprovoznila dvě nová regionální depa, v Klatovech a v Šumperku.

GLS otevřelo dvě nová depa a navyšuje kapacitu o 30 %Po otevření dvou regionálních dep jich GLS má v České republice disponuje sítí 19 dep.Přepravce rozšiřuje i existující pobočky a centrální překladiště s cílem posílit celkovou odbavovací kapacitu o 30 %.

Nové klatovské depo sídlí v průmyslovém areálu v místní části Luby u hlavní silnice na Železnou Rudu. GLS uvádí, že lepší doručovací a svozové časy mohou nyní očekávat zákazníci na Klatovsku, Domažlicku a v okolí Boru.

Nové depo v Šumperku vzniklo úpravou areálu bývalé prodejny stavebnin ve Vikýřovické ulici. Zrychlit balíkovou přepravu má v okolí Zábřehu, Bruntálu, Krnova, Jeseníka nebo Hanušovic. Posílení logistiky se má podle GLS projevit hlavně v zimním období, kdy dopravu komplikuje sníh. Doručovací trasy se díky novým depům zkrátily až o 50 kilometrů, doplňuje přepravce.

Dopravně komplikovaný nejsevernější výběžek Moravy v tomto ohledu zaznamená výrazné zlepšení včetně možnosti pozdější nakládky,“ uvedl v oznámení Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Společnost obnovuje a zvětšuje i existující regionální pobočky a centrální překladiště. Do nové haly se letos nastěhovalo depo v Brně, Milevsku i depo v Ostravě, které společně s depem v Praze-sever získaly i novou dopravníkovou technologii. Rozšíření prostor a technologické inovace zaznamenalo i centrální překladiště v Jihlavě a dalších sedm dep.

Zdroj: GLS

Úvodní foto: GLS

Komentáře