GLS: Objem odbavených zásilek v listopadu překročil loňské denní vánoční maximum

Přepravní společnost GLS přijala do své doručovací sítě na Black Friday, tedy 27. 11., nejvyšší počet balíků ve své historii. Od začátku prosince je loňský rekord podle GLS překonáván každý den.

GLS: Objem odbavených zásilek v listopadu překročil loňské denní vánoční maximumDoručovací síť GLS informuje, že zažívá vrcholný nápor na své služby. Každým prosincovým dnem dle svých slov překonává loňské denní vánoční maximum. Celkově byl rekord pokořen o jednu třetinu a počet balíků se zvedl téměř na dvojnásobek.

Letošní maximum jsme zatím zaznamenali přímo na Black Friday 27. listopadu a v podobné míře se opakovalo i několik dní poté. V loňském roce jsme rekordu dosáhli až 16. prosince,“ komentuje situaci Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Rozdíl mezi letošním nejslabším a nejsilnějším dnem se vyšplhal na neuvěřitelných 330 %. I přes velký nápor se kurýrům stále daří doručovat B2C zásilky do druhého dne, aktuálně je to až 93 %,“ doplňuje.

Objem odbavených zásilek podle GLS překročil loňské denní vánoční maximum již v říjnu, a to hned dvakrát, v listopadu dokonce třináctkrát. Celkový počet balíků se zvedl téměř na dvojnásobek běžného stavu.

Zdroj: GLS

Úvodní foto: GLS

Komentáře