Globální trh cloudových služeb má v roce 2015 vyrůst o 23,2 %

Velkou zásluhu na růstu má mít segment hybridního cloudu. Celková hodnota trhu má příští rok dosáhnout 118 miliard dolarů.

Globální trh cloudových služeb má v roce 2015 vyrůst o 23,2 %Trh cloudových služeb čeká podle analytiků příznivý rok 2015. Společnost IDC očekává, že trh v přístím roce dosáhne hodnoty 118 miliard dolarů, což by byl o 23,2 % vyšší výsledek v meziročním srovnání. Do roku 2018 pak má trh vyrůst na hodnotu 200 miliard.

Pro letošní rok IDC očekává meziroční růst segmentu cloudových služeb o 25,9 %.

Bezpečnost zůstává největší brzdou rozmachu cloudových služeb, ale čím dál více CIO si začíná uvědomovat, že jejich poskytovatelé nabízejí jedno z nejlépších zabezpečení IT na světě,“ uvedl Frank Gens, analytik IDC s tím, že se objevují i specializované cloudové služby změřené právě na zabezpečení.

Allan Krans, analytik Technology Business Research, uvádí, že obavy CEO a CIO přetrvávají, ale výrobci je zahánějí čím dál lepší nabídkou, která mimo jiné překlenuje propast mezi vysoce zabezpečenými soukromými a hůře zabezpečenými veřejnými cloudy. 

Hybridní cloud jako most mezi soukromým a veřejným

Tuto propast má přemostit hybridní cloud, který v sobě spojuje výhody obou přístupů - bezpečnost soukromého cloudu za nízkou cenu. Oblast hybridního cloudu je stále relativně mladá, ale už přitahuje pozornost podnikových zákazníků. Důvěru v ní vkládají i sami poskytovatelé - například IBM do své sítě datacenter investovalo 1,2 miliardy dolarů a láká klienty právě na tento nový segment.

Technology Business Research například očekává, že v roce 2015 poroste segment soukromého cloudu o 35 % a privátního o 25 %. Služby hybridního cloudu však mají meziročně vyrůst o celých 50 %.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře