Ginni Romettyová odstupuje z čela IBM, novým prezidentem je Jim Whitehurst

Romettyovou na pozici CEO IBM vystřídá dosavadní viceprezident pro cloudový a kognitivní software Arving Krishna, Jim Whitehurst bude od dubna působit jako prezident společnosti.

Ginni Romettyová odstupuje z čela IBM, novým prezidentem je Jim WhitehurstSpolečnost IBM oznamuje zásadní změny ve svém vedení, kterými chce nastartovat novou kapitolu své historie. Z pozice CEO společnosti odsupuje Ginni Romettyová, kterou nahradí viceprezident pro cloudový a kognitivní software Arving Krishna.

Představenstvo společnosti zároveň zvolilo Jima Whitehursta, CEO společnosti Red Hat a viceprezidenta IBM, novým prezidentem technologického giganta. Vedení firmy oficiálně převezme 6. 4. 2020.

S novými tvářemi v čele se IBM chystá ještě více zaměřovat na rozvoj své cloudové nabídky. Krishna přitom stál u akvizice Red Hatu, kterou IBM stvrdilo svoji orientaci na cloud. Právě cloudová divize společnosti úspěšně roste.

Arvind si během své kariéry v IBM vybudoval reputaci odvážného transformátora s prokazatelnými výsledky. Je v ideální pozici, aby dovedl společnost i její klienty do cloudové a kognitivní éry,“ uvedla Romettyová.

Romettyová, která v různých pozicích vedla IBM od roku 2012, bude do konce letošního roku působil jako výkonná předsedkyně představenstva. Poté po 40 letech ve společnosti odejde do důchodu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: kentoh @fotolia.com

Komentáře