Gigabyte a ASRock vydávají aktualizace BIOSu kvůli chybě v procesorech Skylake

Šestá generace procesorů Intel Core v sobě skrývá chybu, která za specifických podmínek může vést k zaseknutí procesoru nebo k „nepředvídatelnému chování“ systému. Aktualizace BIOSu základních desek tento problém vyřeší.

Gigabyte a ASRock vydávají aktualizace BIOSu kvůli chybě v procesorech SkylakeProcesory Intel Core šesté generace (Skylake) obsahují chybu, která může za velmi specifických podmínek vést ke „spadnutí“ počítače. Dochází k tomu při spuštění programu benchmarku Prime95 – často používaného nadšenci, kteří si staví vlastní PC – a dalších komplexních aplikací.

Při komplexních zátěžích, například při spuštění aplikací typu Prime95, se procesor může zaseknout nebo způsobit nepředvídatelné chování systému,“ uvedl Intel ve vyjádření, ve kterém potvrdil existenci chyby přezdívané „Skylake bug“.

Společnosti Gigabyte a ASRock rychle zareagovaly a vydaly aktualizace BIOSu pro své základní desky. Lze očekávat, že další výrobci hardwaru jako Asus, MSI nebo EVGA budou brzy následovat. Tyto aktualizace mají vzácně se vyskytující chybu odstranit.

Výrobci vydali aktualizace jen několik týdnů poté, co se chyba objevila. Samotnou opravu připravil samotný Intel, ale následně potřeboval součinnost výrobců základních desek, aby se aktualizace dostaly až k uživatelům.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Intel

Komentáře