GFI Software: S rozšířením práce z domova prudce roste využívání sítí VPN

Například v Itálii stouplo využívání VPN o 160 %, v USA o 124 %. GFI Software v reakci na novou situaci nabízí své řešení pro podporu práce na dálku na tři měsíce zdarma. Akce platí do 30. 6. 2020.

GFI Software: S rozšířením práce z domova prudce roste využívání sítí VPNSpolečnost GFI Software uvádí, že v reakci na rozšíření možností home office v důsledku pandemie covid-19 prudce roste využívání sítí VPN. Výzkum společnosti Statista mezi 8. a 22. 3. například zaregistroval 160% zvýšení využití VPN v Itálii.

Ve Spojených státech podle Statisty činil tento nárůst 124 %. V dalších zemích se růst VPN provozu pohyboval mezi 10–60 % dle situace v každé zemi – čím závažnější následky pandemie, tím obvykle i vyšší míra využívání VPN.

Mnoho firem se v aktuální bezprecedentní situaci musí spoléhat na zaměstnance pracující z domácích kanceláří, avšak nejsou zcela připraveny z pohledu bezpečnosti či takového rozsahu vzdáleného přístupu,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software v ČR a na Slovensku.

Aby firmám a organizacím pomohla překlenout se přes aktuální období a zajistit co nejvyšší úroveň síťové bezpečnosti, nabízí GFI Software své řešení Kerio Control s kompletní funkčností včetně podpory VPN na 3 měsíce zdarma.

Aktuální nabídka provozu zdarma se vztahuje na softwarovou verzi Kerio Control a platí do 30. 6. 2020. Výrobce podotýká, že řešení lze bez dodatečných nákladů aktivovat i v rámci licenčního programu GFI Unlimited.

Zdroj: GFI Software

Úvodní foto: © nyul - Fotolia.com

Komentáře