Gemius: Počet uživatelů mobilního internetu na Slovensku brzy dosáhne 1 milionu

Téměř třetina slovenské internetové populace používá k návštěvě stránek mobilní zařízení. Máte spuštěnou mobilní verzi svého e-shopu či webu své společnosti?

Gemius: Počet uživatelů mobilního internetu na Slovensku brzy dosáhne 1 milionuVýsledky průzkumu měření AIMmonitor společnosti Gemius pro Slovensko ukazují na rostoucí počet uživatelů, kteří k brouzdání po internetu používají mobilní zařízení.

V letošním březnu (marci) jich bylo 950 tisíc a společnost v nejbližších měsících očekává překonání milníku jednoho milionu, neboť meziměsíční nárůst mezi druhým a třetím měsícem tohoto roku činil přibližně 3,5 %.

Pro Slovensko, které má necelých 5,5 milionu obyvatel a internetovou populaci, jak uvádí Gemius, 3,3 milionu, se tedy jedná o téměř třetinu všech uživatelů internetu.

Rozhodně tedy jde o výzvu majitelům e-shopů a webů obecně, aby vyšli těmto uživatelům vstříc spuštěním mobilních verzí svých stránek. 

Celkem v březnu navštívilo webové stránky zapojené do měření přes 4 miliony uživatelů ze Slovenska a zahraničí, kde provedli téměř 1,7 miliardy zobrazení.

Zdroj: Gemius

Úvodní foto: © Aaron Amat - Fotolia.com

Komentáře