Gemius: Nejoblíbenější značkou mobilních zařízení v regionu CEE je Samsung

Samsung vede ve všech sledovaných zemích regionu s výjimkou Ruska, Běloruska a Ukrajiny. V České republice jeho podíl dosahuje 38 %, zatímco druhý Apple zaostává s 25% podílem. Na třetím místě skočily s velkým odstupem značky Sony a Nokia.

Gemius: Nejoblíbenější značkou mobilních zařízení v regionu CEE je SamsungSpolečnost Gemius sestavila žebříček nejpoužívanějších značek mobilních zařízení v regionu střední a východní Evropy. Pořadí bylo určeno na základě podílu zobrazení stránek generovaných jednotlivými zařízeními na webových stránkách zapojených do výzkumu gemiusAudience (v ČR známý jako NetMonitor).

Gemius zkoumal popularitu výrobců mobilních zařízení v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Estonsku, Litvě, Lotyšsku, Slovinsku, Chorvatsku, Rusku, Bělorusku a na Ukrajině. V drtivé většině z nich je výrobcem nejpopulárnějších zařízení Samsung, pouze v Rusku, Bělorusku a na Ukrajině vede Apple.

V České republice je Samsung lídrem na trhu již od září 2012, kdy dosáhl poprvé vyššího podíl zobrazení než Apple. Od této doby se podle společnosti Gemius převaha Samsungu neustále zvyšuje.

V září letošního roku dosahoval podíl zobrazení provedených na stránkách zapojených do výzkumu z mobilních zařízení značky Samsung více než 38 %, kdežto zařízení značky Apple generovaly 25 % všech zobrazení. Na dalších místech se s velkým odstupem umístily značky Sony a Nokia (obě s přibližně 7% podílem).

Samsung dosáhl nejvyššího podílu zobrazení v Litvě (téměř 50 %). Velmi vysoký podíl zobrazení generovaných z mobilních zařízení této značky byl také zaznamenán ve Slovinsku a Lotyšsku (v obou státech vice než 40 %). Sony se umístilo na třetím místě také na Slovensku, v Maďarsku a v Estonsku.

Infografika: Popularita značek v zemích regionu CEE, 7/2015

Zdroj: Gemius
Úvodní foto: © ra2 studio - Fotolia.com

Komentáře