Gemius: Návštěvnost obchodních webů stoupla o 40 %

V říjnu (októbri) došlo k dalšímu růstu celkové slovenské internetové populace i uživatelů, kteří k surfování používají mobilní zařízení. Slovenská komunita nově čítá 3,4 milionu lidí, z toho 1,2 milionu mobilních uživatelů.

Gemius: Návštěvnost obchodních webů stoupla o 40 %Pravidelná měsíční zpráva výzkumu AIMmonitor provozovaného společností Gemius ukázala na pokračující růst slovenské internetové komunikace. Webové stránky zapojené do výzkumu navštívilo v říjnu (októbri) přibližně 3,3 milionu uživatelů, celková internetová populace pak čítá již 3,4 milionu lidí.

Rostl také počet uživatelů, kteří weby navštěvují z mobilních zařízení. V říjnu jich bylo téměř 1,5 milionu, z toho 1,2 milionu Slováků. Zbytek tvořili cizinci. Mobilní zařízení tedy pro brouzdání po internetu využívá již více než třetina slovenských uživatelů.

Nejvíce návštěv tradičně zaznamenaly weby z kategorie zpravodajství, map nebo jízních řádů. Nejvyšší meziměsíční nárůst však s blížící se vánoční sezónou zaznamenaly stránky z kategorie Obchod, predaj, a to o více než 40 %.

Zdroj: Gemius
Úvodní foto: © Sergey Nivens - Fotolia.com

Komentáře