Gemius: Míra penetrace internetem dosáhla na Slovensku 71 %

Šetření společnosti Gemius ukazuje lehce nadprůměrný podíl slovenských uživatelů internetu věkové kategorie 18-69 let ve srovnání s celým regionem CEE. Šest z deseti slovenských uživatelů navštěvuje e-komerční stránky.

Gemius: Míra penetrace internetem dosáhla na Slovensku 71 %Společnost Gemius zveřejnila výsledky studie Online Landscape: Central Europe pro Slovenskou republiku. Výsledky ukazují, že na Slovensku navštěvuje internet 71 % osob ve věku 18-69 let a slovenská internetová populace tak čítá 3,3 milionu hlav. Průměr regionu střední a východní Evropy dosahuje 67 %.

Další demografické údaje ukazují, že je slovenská komunita uživatelů internetu je nejvyváženější z hlediska pohlaví. Poměr mužů a žen je zde 1:1, zatímco v jiných sledovaných zemích mírně převažovaly ženy a v jediné České republice naopak muži. O situaci v ČR jsme vás již informovali před několika dny.

Slovenší uživatelé, podobně jako ti čeští, využívají internet spíše k praktickým účelům a nejvíce navštěvují webové databáze, mapy nebo jízdní řády. Velmi oblíbené jsou i stránky z oblasti elektronické komerce, které navštěvuje 60 % internetové populace.

Ačkoliv je 20 % zobrazení internetových stránek na Slovensku provedeno z telefonu a další 4 % z tabletů, on-line reklama v mobilních zařízeních tvoří jen 3 % celkového objemu. Očekává se však konstatní růst jejího podílu.

Infografika – Podíl uživatelů internetu na celkové populaci v jednotlivých státech regionu CEE

Zdroj: Gemius
Úvodní foto: © M.studio - Fotolia.com

Komentáře