Gemius: ČR je lídrem regionu CEE v užívání internetu

Studie ukazuje, že internet navštěvuje 96 % Čechů věkové kategorie 18-69, nejvíce ze všech států střední a východní Evropy.

Gemius: ČR je lídrem regionu CEE v užívání internetuStudie Online Landscape: Central Europe společnosti Gemius, zkoumající podíl uživatelů internetu v rámci populací států střední a východní Evropy, stejně jako jejich socio-demografické atributy, přinesla pozitivní čísla pro Českou republiku.

Ze studie vyplývá, že u nás internet používá již 96 % osob ve věku 18–69 let. To Českou republiku staví na první místo mezi všemi státy regionu CEE. Průměr celého regionu činí jen 67 % a ani v ostatních státech Višegrádské čtyřky (V4) tento údaj napřesahuje 75 %.

Ačkoliv je ČR v rámci V4 až druhým největším internetovým trhem po Polsku, dosahuje nejvyšší míry rozšíření internetu pro všechny věkové kategorie. Zvláštností je, že 52 % návštěvníků českého internetu tvoří muži, zatímco v jiných zemích spíše mírně převažují ženy. ČR zároveň vykazuje 17% podíl nejstarší věkové skupiny 55+, což je mezi sledovanými zeměmi rovněž nejvyšší hodnota.

Návštěvnost z mobilních zařízení se v průběhu jednoho roku zvýšila desetkrát. V prosinci 2013 bylo z mobilních telefonů a tabletů provedeno již 10 % zobrazení stránek, přičemž i nadále se očekává konstantní nárůst.

Infografika – Podíl uživatelů internetu na celkové populaci v jednotlivých státech

Zdroj: Gemius
Úvodní foto: © Beboy - Fotolia.com

Komentáře