Gemalto odmítlo nabídku Atosu, ten se však nevzdává

Námluvy ze strany Atosu budou pokračovat, jakkoliv se Gemalto vyjádřilo záporně. Atos nyní pravděpodobně přijde s vyšší nabídkou.

Gemalto odmítlo nabídku Atosu, ten se však nevzdáváSpolečnost Gemalto odmítla nabídku společnosti Atos v hodnotě 4,3 miliardy dolarů a nestane se – přinejmenším prozatím – její součástí. Firma označila návrh za „oportunistický“, možnost akvizice však zcela nevyloučila.

Atos se odmítnutím nenechává odradit. Společnost veřejně zopakovala svůj záměr a deklarovala „přátelské úmysly“. Nabízenou částku považuje za férovou a argumentuje tím, že nabízí o 42 % více, než jaká je současná hodnota akcií Gemalta.

V dohledné době chce Atos detailně reagovat na odmítavé stanovisko Gemalta a na stole se podle komentátorů zřejmě objeví nová a vyšší nabídka. Philippe Cohen z Kiplink Finance uvedl, že Atos začal na nízké ceně, což je v podobných případech logické.

Proč vlastně Atos o Gemalto tak stojí? Klíčem zřejmě budou jeho řešení pro digitální bankovnictví nebo šifrování dat, případně řešení pro elektronické pasy s biometrickými údaji, které v současnosti používá třicet států.

Atos by se podle všeho chtěl stát majitelem těchto technologií a proto nevzdává svou snahu vytvořit „globálního lídra v kybernetické bezpečnosti, digitálních technologiích a službách“. O námluvách s Gemaltem zřejmě neslyšíme naposled.

Zdroj: Atos, IDG News Service

Úvodní foto: © ElenaR - Fotolia.com

Komentáře