Gartner zařadil Avnet mezi 10 nejvýznamnějších hight-tech firem v dodavatelských řetězcích

Společnost Avnet se poprvé objevila na seznamu Supply Chain High-Tech Company Top 25 společnosti Gartner, a to mezi nejlepšími desíti.Avnet byl do žebříčku top 25 high tech firem v dodavatelském řetězci zařazen poprvé a hned se dostal mezi prvních deset nejvýznamnějších společností. Mezi top 10 jde o jediného distributora.

Podle Stana Aronowa, viceprezidenta výzkumu společnosti Gartner, hraje dodavatelský řetězec a jeho povaha důležitou roli v tom, kam a jakým způsobem bude obchod do budoucna směřovat a jak moc bude či nebude konkurenceschopný.

Stejně tak je důležitý z hlediska přítomnosti a současných aktivit společností. „Ty nejrozvinutější společnosti na našem žebříčku se nebojí inovativně přemýšlet a měnit podobu svých dodavatelských řetězců, pokud je tohoto úsilí zapotřebí na cestě k úspěchu,“ uvedl Aronow.

Gartner do žebříčků zařazuje pouze veřejně obchodované společnosti.

Lynn Torrellová, senior víceprezidentka pro světový dodavatelský řetězec a strategické účty společnosti Avnet v oznámení uvedla, že Avnet pokračuje ve snaze optimalizovat dodavatelské řetězce svých partnerů, zákazníků a dodavatelů:

Naši experti úzce spolupracují s našimi zákazníky a dodavateli tak, aby byli schopni rozeznat a podpořit jejich potřeby, rozvinout strategická řešení z pohledu dodavatele a neustále sledovat, zda doručujeme ty správné produkty a řešení ve správný čas.

Tento model nám umožňuje poskytovat profesionálně řízené služby, které pomáhají technologickým společnostem získat větší transparentnost, spolehlivost a odezvu od svých dodavatelských sítí,” dodala Torrelová.

Zdroj: AvnetKomentáře