Gartner radí podnikům, ať přeskočí Windows 8.1

Podnikové možnosti Windows 8.1 považuje Gartner za překonané a nabádá firmy, ať přejdou rovnou na Windows 10. Má se jim za to dostat lepšího zabezpečení, snadnější správy a širší nabídky aplikací.

Gartner radí podnikům, ať přeskočí Windows 8.1S blížícím se uvedením Windows 10 přichází analytická společnost Gartner s doporučením podnikům, aby přeskočily Windows 8.1 a přešly na nový systém rovnou z Windows 7

Gartner doporučuje přechod na „desítky“ z toho důvodu, že překonávají to, co mohou „osmičky“ nabídnout v oblastech, které jsou pro firmy klíčové – ať jde o bezpečnost, správu nebo uživatelskou zkušenost, nemluvě o širší nabídce podnikových aplikací.

Je pravděpodobné, že Windows 8.1 potká stejný osud jako Windows Vista, které [po uvedení Windows 7] relativně rychle ztratily podporu podnikového sektoru. Windows 8.1 už nejsou tou pravou volbou pro nasazení ve firemních prostředích. Zdroje by měly být využity k brzkému nasazení Windows 10,“ uvedl analytik Gartneru Steve Kleynhans.

Stejně už to všichni dělají

Analytici očekávají, že podniky začnou přecházet na Windows 10 během druhé poloviny roku 2016, částečně i kvůli tlaku ze strany výrobců softwaru, u kterých se očekává rychlé přeorientování na nový systém.Pro dokončení migrace existuje konkrétní, byť vzdálený, deadline. Je jím datum 14. 1. 2020, kdy skončí bezplatná bezpečnostní podpora Windows 7.

Samotný přechod může nějakou dobu trvat a do jeho úplného završení budou firmy stále pracovat s Windows 7 a downgradovat operační systémy na nových zařízeních. Steve Kleynhans však tvrdí, že to není překážka.

Dokud nebudete připraveni na Windows 10, což nebude zítra, budete muset downgradovat. Ale firmy už teď downgradují z Windows 8.1, takže v tom jednoduše budou pokračovat,“ řekl.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře