Gartner: Pod stromečkem budou spíše tablety a sporttestery než chytré hodinky

Chytré hodinky se musí zmenšit a nabídnout více aplikací a možností využití, pokud mají uspět.

Gartner: Pod stromečkem budou spíše tablety a sporttestery než chytré hodinkySpolečnost Gartner se v předvánočním čase zaměřila na problematiku chytrých hodinek. Podle názoru jejích analytiků nebudou tato zařízení, navzdory pozornosti jim v současnosti věnované, o Vánocích často příliš nadělovaná. Podle Gartneru jsou hodinky zatím příliš drahé a v porovnání s tablety a sporttestery nepříliš užitečné.

Za hodně peněz málo muziky

Hlavní problémy chytrých hodinek podle Gartneru tkví v jejich designu a nedostatku aplikací a vlastností. Podle Annette Zimmermannové, klíčové analytičky Gartneru, uživatel od nové produktové kategorie v cenové hladině 200-300 dolarů očekává trochu více, než jsou chytré hodinky v současnosti schopné nabídnout.

Za stejné peníze se totiž dá sehnat levnější tablet s dobrou sadou vlastností, a právě po takovém produktu, který nabízí větší hodnotu, lidé sáhnou spíše.

Uživatel bude chtít malé hodinky s velkou výdrží

K prodeji nepřispěje ani nepříliš atraktivní design; většina chytrých hodinek je totiž příliš velká. Výrobci se podle Gartneru budou muset vrátit ke kreslicím prknům a vymyslet lepší vyvážení mezi velikostí a výdrží baterie. Právě tyto dva parametry totiž budou podle Zimmermannové hrát velkou roli při rozhodování zákazníků.

Gartner dodává, že úspěch chytrých hodinek bude stát i na šiři jejich kompatibility a nabídky aplikací. Investice a budování vývojářské komunity bude podle společnosti stejně důležité jako před několika lety u chytrých telefonů.

Zdroj: Gartner, IDG News Service
Úvodní foto: © Dan Race - Fotolia.com

Komentáře