Fujitsu investuje 2 miliardy dolarů do rozvoje cloudového portfolia

Globální trh cloudových služeb se má do roku 2016 téměř ztrojnásobit a Fujitsu nechce zůstat pozadu.

Fujitsu investuje 2 miliardy dolarů do rozvoje cloudového portfoliaSpolečnost Fujitsu oznámila záměr investovat během let 2014 – 2016 částku 2 miliardy dolarů do rozvoje své cloudové strategie. Jejím cílem jsou inovace, nové produkty a dosažení tržeb 3,5 miliardy dolarů v rámci cloudového byznysu .

Oznámení přišlo rok poté, co společnost spustila program Fujitsu Cloud Initiative, jehož cílem bylo přinést zákazníkům široké portfolio cloudových služeb. Fujistsu uvádí, že je na dobré cestě s budováním nabídky infrastruktury, platformy a softwaru jako služby (IaaS, PaaS a SaaS), stejně jako cloudových integračních služeb.

Cameron McNaught, výkonný víceprezident Fujitsu, uvedl, že firma má vizi inteligentní společnosti soustředěné okolo člověka (human centric intelligent society), ve které je společenská a podniková inovace vedena inteligentním využíváním informačních a komunikačních technologií.

V cloudu vidíme přirozenou platformu nové druhy aplikací, což reflektuje rostoucí poptávka po cloudových službách, stejně jako to, že se pro řadu CIO stávají standardní součástí firemních IT modelů. Zároveň jsme si vědomi, že žádný poskytovatel nedokáže sám o sobě naplnit všechny požadavky zákazníků. Proto pokračujeme i v investicích do našich integračních služeb,“ uvedl Cameron McNaught.

Hodnota globálního cloudového trhu má podle analytiků Frost & Sullivan do roku 2016 vyrůst na 86 miliard dolarů ve srovnání s částkou 36 miliard v roce 2013.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře