Francois Bornibus je novým prezidentem Lenova pro region EMEA

Dosavadní viceprezident a provozní ředitel pro region Evropy, Afriky a Blízkého východu usedne k 1. 4. do prezidentského křesla. V regionálním vedení výrobce působí od roku 2012.

Francois Bornibus je novým prezidentem Lenova pro region EMEASpolečnost Lenovo jmenovala nového prezidenta pro region Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA). Stal se jím dosavadní regionální viceprezident a provozní ředitel Francois Bornibus, který se nové funkce ujme k 1. 4. 2017.

Ze své nové pozice bude Bornibus pokračovat v naplňování strategie Lenova i v transformačních procesech, které mají za cíl posílit postavení společnosti v regionu EMEA a naplnit její ambice ve třech hlavních pilířích jejího podnikání.

Konkrétně bude mít za úkol posilovat pozici Lenova v oblasti osobních počítačů a tabletů, stejně jako v prodeji podnikových řešení a také podporovat značku Motorola s cílem dosažení minimálně třetí příčky na globálním trhu.

Francois Bornibus působí v regionálním vedení Lenova od roku 2012, kdy se stal provozním ředitelem. Dříve zastával vedoucí pozice ve společnostech Nokia, Palm, HP nebo Compaq. Je absolventem Ecole National Superieure ďElectronique et des Microtechniques a získal titul MBA na Institut ďAdministration des Entreprises.

Zdroj: Lenovo

Úvodní foto: Lenovo

Komentáře