Foxconn se akvizicí Sharpu stane majitelem globální značky a posílí svou pozici výrobce

Společnost si kromě známé spotřebitelské značky kupuje i posílenou pozici v dodavatelském řetězci.

Foxconn se akvizicí Sharpu stane majitelem globální značky a posílí svou pozici výrobceSpolečnost Foxconn se s definitivní platností stane majitelem 66% podílu v japonském výrobci Sharp. Ačkoliv se původně hovořilo o částce pohybující se okolo 6 miliard dolarů, konečná suma bude činit 389 miliard jenů, tedy přibližně 3,43 miliardy dolarů.

Sharp se dlouhodobě potýkal s finančními problémy a vstup nového investora pro něj představuje záchranu. Pro Foxconn je však tento obchod podstatně důležitější. Výrobce, který dosud proslul především výrobou komponentů pro Apple, se díky akvizici stal majitelem velmi známé značky.

Zejména na domácím japonském trhu je Sharp považován za „rodinné stříbro“ a jeho značku lze najít na televizorech, tiskárnách, projektorech, telefonech nebo pokladních systémech. Sharp je však zároveň výrobcem komponent, například LCD panelů, zdrojů, rádiových přijímačů nebo snímacích zařízení.

Foxconn tak dostává do rukou zavedeného výrobce, který může velmi výrazně rozšířit jeho portfolio vyráběných komponent a zároveň otevřít nové příležitosti. Společnost se tak stane ještě větším hráčem v dodavatelském řetězci.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Sharp, Foxconn

Komentáře