Foxconn pokukuje po Sharpu, údajně za něj nabízí přes 5 miliard dolarů

Tradiční japonský výrobce nezažívá dobré období a vstup nového investora je jednou z možností, jak se zachránit. Taiwanskému Foxconnu stojí v cestě neochota japonské vlády odevzdat proslulou značku do zahraničních rukou.

Foxconn pokukuje po Sharpu, údajně za něj nabízí přes 5 miliard dolarůTaiwanský výrobce komponentů Foxconn má zájem o japonský Sharp a nabízí za něj přes pět miliard dolarů. Podle Wall Street Journal jde o částku 5,3 miliardy, Bloomberg uvádí o něco nižších 5,1 miliardy. Oba servery citují zdroje, které se účastní jednání.

Foxconn má zájem především o výrobu displejů a s ní spojené know-how. Překážkou stojící v cestě akvizici může být zájem japonské vlády udržet proslulou značku v domácích rukou. Sharp údajně dostal nabídku i od Innovation Network Corporation, což je japonská společnost podporovaná vládou.

Foxconn se údajně nechal slyšet, že by v případě akvizice nevyměnil nejvyšší management, což by mohlo zklidnit obavy o osud firmy v zahraničních rukou. Foxconn již dříve vyjádřil úmysl převzít ve Sharpu minoritní podíl.

Mluvčí Foxconnu se k záležitosti odmítl vyjádřit. Bloomberg uvádí, že konečné rozhodnutí ze strany Sharpu by mělo padnout ještě do konce ledna. 

Zdroj: IDG News Service, Bloomberg, WSJ

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře