Foxconn otevřel v Pardubicích nové centrum pro opravu mobilních přístrojů

Investice v hodnotě 55 milionů korun vytvořila v Pardubicích 250 pracovních míst a očekává se, že nová linka opraví až půl milionu mobilních telefonů ročně. Foxconn nové centrum otevřel ve spolupráci se svým partnerem Bamboo Distribution.

Foxconn otevřel v Pardubicích nové centrum pro opravu mobilních přístrojůPardubická pobočka společnosti Foxconn Global Services Division (FGSD) oznámila spuštění nové obchodní linky. Jde o nové centrum určené pro opravy mobilních přístrojů - Mobile Repair Center (MRC) pro region EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika). Investice do nového centra dosáhla přibližně 55 milionů korun.

První mobilní telefon v Pardubicích opravili v polovině března a nová opravárenská linka byla plně spuštěna v pondělí 4. 4. 2016. Plánuje se, že množství opravených a repasovaných přístrojů v novém MRC dosáhne až půl milionu zařízení ročně.

Investice FGSD povede k vytvoření 250 pracovních míst v Pardubicích a má rozšířit kapacitu a expertizu společnosti do nové a "lukrativní oblasti podnikání" – kompletní správy životního cyklu mobilních telefonů.

Foxconn otevírá nové centrum ve spolupráci s britským partnerem Bamboo Distribution.

Spolupráce Foxconnu a Bamboo Distribution má vést k vybudování opravárenských služeb pro Velkou Británii i zbytek Evropy. Bamboo Distribution poskytuje v současnosti repase mobilních zařízení v 17 zemích.

Svět se stává mobilním a my jsme tady od toho, abychom poskytovali servis během celého životního cyklu mobilního telefonu – od repase a sestavování příslušenství po opravy a částečnou recyklaci. Rozšiřujeme tak naše portfolio o novou zákaznickou základnu – oblast mobilních technologií,“ uvedl Jan van der Hoeven, ředitel FGSD.

Zdroj: Foxconn

Úvodní foto: Foxconn

Komentáře