Foxconn kupuje dvoutřetinový podíl v Sharpu za 6 miliard dolarů

Japonský obr dal přednost Foxconnu před domácí skupinou INCJ, neboť mu čínský výrobce zaručil zachování značky, struktury a zaměstnanců. Sharp chce s Foxconnem za zády investovat do nových technologií.

Foxconn kupuje dvoutřetinový podíl v Sharpu za 6 miliard dolarůSpekulace, které se objevily před několika týdny , se potvrdily – čínský výrobce Hon Hai Precision Industry (ve světě známý jako Foxconn) se stane majoritním vlastníkem japonské značky Sharp. Za 66% podíl ve společnosti zaplatí přes 6 miliard dolarů.

Sharp dal přednost Foxconnu před domácí společností Innovation Network Corporation of Japan (INCJ) podporované japonskou vládou. Foxconn totiž zaručil kontinuitu značky a struktury, zatímco pod INCJ by se Sharp rozdělil a jeho divize displejů by se stala součástí Japan Display.

Investice ze strany Foxconnu přinese skomírajícímu Sharpu prostředky potřebné pro investice do nových technologií, například OLED. Sharp chce současně podpořit inspirace do robotiky a internetu věcí a hledat příležitosti a oblasti „nových spojení mezi lidmi a domácími spotřebiči“.

Společnosti popisuje svou finanční situaci za „stále drsnou“ a prodloužila snížení platů pro zaměstnance i vedení až do března 2017. Tímto způsobem chce během příštího roku ušetřit přibližně 3,5 miliardy jenů (přibližně 750 milionů korun).

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Sharp, Foxconn

Komentáře