Foxconn kupuje Belkin za 866 milionů dolarů

Akvizice má posílit pozici Foxconnu v oblasti spotřební elektroniky. Aktivity obou společností se točí okolo Applu, ale kontext dohody je podstatně širší.

Foxconn kupuje Belkin za 866 milionů dolarůSpolečnost Foxconn Interconnect Technology oznámila uzavření dohody o akvizici amerického výrobce Belkin. Od obchodu v hodnotě 866 milionů dolarů si Foxconn slibuje posílení pozice v oblastech spotřební elektroniky a chytrých domácností.

Belkin a jeho značky Linksys, Wemo a Phyn budou pod Foxconnem fungovat jako dceřiná společnost a zachovají si své současé vedení v čele s CEO a zakladatelem Chetem Pipkinem. Ten by se zároveň měl stát členem vedení Foxconnu.

I když odhlédneme od „povinných“ vyjádření o nadšení a synergiích, Foxconn je jedním z hlavním výrobců zařízení od Applu, zatímco Belkin je zavedeným výrobcem příslušenství pro tuto značku. To je samo o sobě silným argumentem pro podobnou akvizici.

Ambice Foxconnu jsou však zřejmě výrazně větší a jeho cílem je stát se „globálním lídrem ve spotřební elektronice“. Belkin zdaleka není jeho první akvizice v této oblasti – připomeňme například koupi většinového podílu v Sharpu – a zřejmě ani poslední.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře