Foxconn chce paměťovou divizi Toshiby, údajně za ni nabízí 27 miliard dolarů

Toshiba jistě neprodá svou paměťovou divizi s lehkým srdcem, ale přinejmenším si nemůže stěžovat na nedostatek zájemců. Tchajwanský Foxconn navíc údajně nabízí výrazně vyšší částku než zbytek nápadníků.

Foxconn chce paměťovou divizi Toshiby, údajně za ni nabízí 27 miliard dolarůSpolečnost Foxconn je podle serveru Wall Street Journal nejvážnějším zájemcem o paměťovou divizi společnosti Toshiba. Ta hledá – zřejmě s těžkým srdcem – pro tento svůj klíčový byznys kupce, aby vyřešila problémy spojené s investicí do americké společnosti Westinghouse.

Foxconn za divizi vyrábějící paměti a úložiště údajně nabízí 27 miliard dolarů, přičemž druhá nejlepší nabídka má být o celých 9 miliard nižší. Pro tchajwanského výrobce by tato investice několikanásobně převýšila částku, za kterou koupil většinový podíl v Sharpu.

Toshiba v oblasti pamětí poslední dobou pokulhávala za čínskou a korejskou konkurencí a vstup Foxconnu by mohl danému byznysu dodat potřebnou finanční injekci, aby dohnala výrobce z kontinentu.

Otázkou nyní zůstává, jaký dopad bude mít akvizice na partnery Toshiby, neboť z jejích továren vyjíždějí paměti a úložiště nejen pod její značkou, ale vyrábí je i pro třetí strany. Pro Foxconn by naopak znamenala další posílení pozice na globálním trhu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře