Fortinet kupuje Panoptu, dodavatele řešení pro monitoring a diagnostiku sítí

Platforma Panopta pro monitoring a diagnostiku hybridní infrastruktury založená na principu SaaS pomůže lépe zajistit vysoký výkon a bezpečnost sítí zákazníků Fortinet díky automatizaci provozu síťového zabezpečení.

Fortinet kupuje Panoptu, dodavatele řešení pro monitoring a diagnostiku sítíSpolečnost Fortinet v prosinci oznámila akvizici firmy Panopta. Ta je dodavatelem platformy, která je poskytována formou služby a která zajišťuje ucelený přehled a automatizovanou správu podnikové sítě – včetně serverů, síťových prvků, kontejnerů, aplikací, databází, virtuálních zařízení a cloudové infrastruktury

Akvizicí společnosti Panopta doplní Fortinet svoji nabídku špičkových bezpečnostních řešení o platformu SaaS, která poskytne ještě lepší přehled o síti a schopnost pružně a rychle řešit problémy v hybridních prostředích,“ uvedl Ken Xie, zakladatel, předseda představenstva a generální ředitel Fortinetu.

Fortinet upřesňuje, že bezpečnostní architektura Fortinet Security Fabric spolu se škálovatelnou platformou Panopta pro monitoring a diagnostiku sítě mu umožní nabídnout podnikům a poskytovatelům služeb komplexní řešení pro zabezpečení a správu sítě.

Integrace řešení Panopta s NGFW Fortinet FortiGate a řešením Secure SD-WAN dále podle společnosti zlepší konektivitu a výkon softwarově definované přístupové sítě.

Po dokončení akvizice společnosti Panopta začlení Fortinet do svého portfolia nová řešení v oblasti monitoringu sítí, detekce a řešení incidentů. Finanční podrobnosti transakce nebyly zveřejněny.

Zdroj: Fortinet

Úvodní foto: kentoh @fotolia.com

Komentáře