Fortinet kupuje Meru Networks a jeho bezdrátové technologie

Akvizice v hodnotě 44 milionů dolarů má Fortinetu pomoci dosáhnout spojení síťových technologií a silného zabezpečení. Strategie cílí především na trh podnikových bezdrátových sítí.

Fortinet kupuje Meru Networks a jeho bezdrátové technologieSpolečnost Fortinet uzavřela dohodu o akvizici Meru Networks, specialisty na bezdrátové sítě. Za firmu a její Wi-Fi technologie zaplatí 44 milionů dolarů. Akvizice má Fortinetu pomoci rozšířit jeho portfolio a posílit jeho pozici na trhu podnikových řešení.

Akvizice Meru Networks souvisí s naší vizí spojení silného zabezpečení sítí a všudepřítomné konektivity,“ uvedl Ken Xie, zakladatel a CEO Fortinetu.

Xie očekává, že akvizice umožní Fortinetu dodávat na trh nová řešení a služby, díky kterým budou podniky všech velikostí moci nasazovat a spravovat zabezpečené pevné i bezdrátové sítě. Díky převzetí Meru Networks přejde pod křídla Fortinetu i zkušený tým výzkumníků a inženýrů, kteří mají urychlit dosažení tohoto cíle.

Meru Networks bylo založeno roku 2002 a za rok 2014 vykázalo příjmy ve výši 90,9 milionů dolarů. Akvizice má být dokončena ve třetím kvartálu letošního roku.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © bagpereira - Fotolia.com

Komentáře