Fortinet kupuje AccelOps a jeho řešení pro monitoring síťové bezpečnosti

Řešení od AccelOps se stanou součástí nabídky Fortinet Security Fabric. Jejich hlavním přínosem má být poskytnutí lepší viditelnosti napříč celou sítí a použitými bezpečnostními řešeními od Fortinetu i jiných výrobců.

Fortinet kupuje AccelOps a jeho řešení pro monitoring síťové bezpečnostiSpolečnost Fortinet oznámila, že převzala firmu AccelOps, specialistu na monitoring a analýzu zabezpečení sítí. Řešení AccelOps budou nově známá pod značkou FortiSIEM a stanou se součástí nabídky Fortinet Security Fabric.

Cílem akvizice je podle Fortinetu poskytnout zákazníkům větší viditelnost napříč bezpečnostními řešení od samotného Fortinetu i jiných výrobců, což má v důsledku umožnit zavádění komplexních strategií pro segmentaci sítí, od cloudu až po internet věcí.

Řešení od AccelOps mimo jiné posílí služby Fortinet Managed Security Services Provider a služby podpory včetně zcela nové Forticare 360° Support nabízené formou předplatného. Celkově mají tato řešení přinést Fortinetu širší možnosti analýzy.

Podle zakladatele AccelOps Parthy Bhattacharyi akvizice spojují dvě firmy se společnou vizí holistického a aktivního přístupu k bezpečnosti. Bhattachaya je přesvědčen, že díkyy synergiím vyplývajícím ze spojení obou firem budou mít zákazníci k dispozici nejškálovatelnější řešení na trhu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře