Fortinet a DNS připravily podpůrný program pro sledování bezpečnostních hrozeb

Princip programu spočívá v připojení sondy do sítě klienta a týdenní sledování provozu a hrozeb, ze kterých se pak vypracují statistiky a report. Partneři Fortinetu získají za každý zpracovaný report bonus ve výši 250 dolarů.

Fortinet a DNS připravily podpůrný program pro sledování bezpečnostních hrozebSpolečnost Fortinet připravila podpůrný Cyber Thread Assessment Program (CTAP), který má pomoci při rozhodování o nasazení bezpečnostních řešení u klientů. Tento program je spouštěn ve spolupráci s distributorem DNS tak, aby byl dosažitelnější a výhodnější pro partnery.

Fortinet CTAP poskytuje potenciálním zákazníkům podrobné informace o aktuálním stavu jejich sítí, které pokrývají klíčové oblasti bezpečnostních hrozeb, produktivity a výkonosti. Děje se tak prostřednictvím „sondy“ (Fortigate 100D, 300D nebo 1500D), která se na týden zapojí do LAN sítě v transparentním módu.

„Sonda“ neposkytuje aktivní ochranu proti hrozbám, ale má aktivní monitoring, ze kterého se zpracovávají statistiky. Žádná firemní ani osobní data se nezpracovávají, neukládají ani neposílají mimo LAN klienta, pouze se sbírají logy o typech provozu v síti a hrozbách podle klientem zvolené úrovně, ze kterých se zpracuje přehledný report.

K tomuto účelu se používají demo-boxy od DNS (standardní nákupní sleva 58%) s nastaveným CTAP-profilem. Kromě toho DNS nabízí možnost zapůjčení předem nastavených demo-boxů FG-100D a FG-300D. Cena pronájmu obou typů zařízení je 2 500 Kč/CTAP.

Za každý zaregistrovaný a zpracovaný report z testování získá partner bonus ve výši 250 dolarů . Akce platí do konce roku 2016 s možností prodloužení. Současně může partner získat další odměnu 250 dolarů za prodej zařízení na základě předchozího CTAPu.

Pro využití této služby se přihlaste prostřednictvím partnerského portálu společnosti Fortinet a před zahájením testování zadejte požadavek na vytvoření reportu. V případě zájmu o zápůjčky boxu od DNS kontaktujte produktového manažera Daniela Kosňanského nebo Vojtěcha Kraka. Technické konzultace zajistí Miroslav Botur nebo Michal Šmahel.

Zdroj: Fortinet & DNS
Úvodní foto: © Melking - Fotolia.com

Komentáře