Flowmon Networks vloni výrazně zvýšil tržby ve střední Evropě

Fakturace za rok 2019 dosáhly 318 milionů korun, ve srovnání s rokem 2018 se firmě výrazně lépe dařilo na trhu západní Evropy a USA. Flowmon zároveň vloni přivítal svého tisícího zákazníka.

Flowmon Networks vloni výrazně zvýšil tržby ve střední EvropěSpolečnost Flowmon Networks zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2019. Z nich vyplývá, že fakturace za řešení a služby doručené zákazníkům v loňském roce dosáhly 318 milionů korun. Firma tak dle svých slov roste již osmý rok v řadě.

Největší nárůst tržeb zaznamenal Flowmon ve střední Evropě a Japonsku, kde zaregistroval výrazný zájem o své řešení. Společnost si polepšila i v západní Evropě a oproti předchozímu roku v zahraničí registrovala 47% nárůst prodejů.

Očekáváme, že oblast analýzy síťového provozu s ohledem na zvyšující se nároky na provoz a bezpečnost firemní infrastruktury výrazně poroste i v následujících letech,“ okomentoval situaci Jiří Tobola, CEO ve Flowmon Networks.

V současnosti jsme svědky hromadného přechodu firem na cloud a využívání služeb modelem SaaS. Díky tomu roste poptávka po nástrojích, které dokáží zajistit jejich kritické služby napříč prostředími,“ dodal.

Tisící zákazník a nový partnerský portál

Flowmon v roce 2019 personálně posiloval zejména obchodní a vývojový tým. Dále uvádí, že investice do výzkumných a vývojových projektů byly vloni nejvyšší v historii firmy; rostl i počet projektů realizovaných společně s českými technickými univerzitami.

Mezi další milníky společnosti za uplynulý rok patří například registrace tisícího zákazníka, dosažení nejvyššího růstu prodejů v zahraničí od roku 2007 či spuštění nového partnerského a zákaznického portálu.

Zdroj: Flowmon Networks
Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře